Kabartma - Kutu Harf

 Alüminyum harflerin ön yüzeylerinde 2mm 5754 alaşımlı alüminyum, yan yüzeylerinde 1.5mm 1050 alaşımlı alüminyum sac kullanmaktayız. Harflerin ön yüzey kesimlerini lazerle, yan yüzey şeritlerini giyotin makaslarla kesiyoruz. İstenilen yazı karakterinde kestiğimiz alüminyum harflerin, yan bantlarını elle şekillendirdikten sonra argon kaynağı kullanarak, ön yüzeyleri ile birleştiriyoruz.
  Kaynak işi biten alüminyum harfler, zımparalanarak boya için hazır hale getirilir. Zımpara işlemi biten alüminyum harfler; elektrostatik toz boya sistemiyle veya, akrilik boya ile istenilen ral değerindeki renkte boyanır. Bu şekilde üretilen alüminyum harflere alüminyum kutu harf, alüminyum kabartma harfte denmektedir.
  Boya işlemi bitmiş alüminyum harflere, son olarak ışıklı olması istenmiş ise içerisine su geçirmez modül ledler monte ederek harfin üretim aşamasını bitirmiş oluruz. Bu şekilde aydınlatılmış harflere led gölge ışıklı alüminyum harf denir.
   Işığın harfin ön yüzünden çıkması istenirse; ön yüzey lazerde içine doğru kontur atılarak kesilir. Harfin yan bantları ve boyası tamamlandıktan sonra ön yüzün altına pleksi yapıştırılır.
    İçine ışık kaynağı yerleştirilen hafler zemine sıfır olacak şekilde monte edilir. Bu şekildeki harflere fileli ışıklı alüminyum harfler denir.